Rejestracja
Dlaczego warto sie zarejestrować
  • Rejestracja gwarantuje Ci dostęp do dodatkowych rabatów lojalnościowych oraz ciekawych ofert.
  • Wprowadzane przez Ciebie dane teleadresowe potrzebne do zamówienia będą automatycznie pobierane.
  • Twoja lista życzeń, koszyk produktów oraz historia zamówień będzie przez nas zapamiętana.
  • Możliwość szybkiego sprawdzenia statusu realizacji swojego zamówienia.
  • Będziesz powiadamiany o wszystkich ciekawych promocjach po wcześniejszym zapisaniu się do Newslettera.
Rejestracja
X

Masy plastyczne

Masy plastyczne to substancje łatwe do formowania. W zależności od tworzywa z jakiego są wyprodukowane wyróżniamy masy tj.: modelina, ciastolina,  masa solna, piankolina, piaskolina (piasek kinetyczny), masa papierowa, glina rzeźbiarska (samoutwardzalna), gips modelarski. Modelina oraz ciastolina przypomina plastelinę z tym, że tą pierwszą można utwardzić pod wpływem temperatury, światła lub powietrz. Ciastolina z kolei pozostaje miękka i plastyczna do czasu kiedy po skończonej zabawie szczelnie ją zamkniemy w pudełeczku. W przeciwnym razie zrobi się twarda i krucha. Masy tego typu często sprzedawane są w zestawach razem z wyciskarkami, foremkami i przyrządami służącymi do robienia lodów, ciasteczek, makaronów, hamburgerów, tostów, zwierzątek, literek itp.

Maluchy z dużym zaangażowaniem próbują swoich sił oraz spełniają swoje zawodowe marzenia, w czasie fantastycznej zabawy w roli fryzjera, piekarza lub dentysty. Występują w pełnej palecie barw, z brokatem i neonowe.  Piasek kinetyczny inaczej mówiąc piaskolina, to substancja przypominająca w dotyku prawdziwy piasek, choć nie jest tak sypki i suchy. Na rynku dostępne są w magicznych kolorach i świecące w ciemnościach. Dzięki swoim właściwością utrzymuje nadany mu kształt i nie rozsypuje się tak szybko. Piasek to doskonała alternatywa w deszczowe dni do realizowania swoich projektów.  Mali odkrywcy nadmorskich plaż teraz mogą  dać upust fantazji niezależnie od pory roku. Masa solna jest chyba najstarszą znaną nam masą do modelowania. W jej skład wchodzi mąka, woda i sól.  Masa papierowa jest alternatywą do masy solnej. Obydwa te surowce nadają się do zrobienia figurek, ozdób świątecznych na choinkę, masek karnawałowych, wazoników, ramek, zwierzątek i innych stworzonek. Pomysłów jest naprawdę nieskończenie wiele. Glinę rzeźbiarską używamy nie tylko do modelowania, rzeźbienia ale również do kształtowania na toczku, odciskania i odlewania w formach gipsowych. Posiada ona właściwości utwardzające [w wysokich temperaturach od 850°( - 1200°(] oraz dodatko wolno nam ją pomalować, np. farbami lub pisakami.

Widok
Sortuj według
Bezpieczne zakupy
Zaznacz przycisk “Tak”, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług www.jask.pl w tym także zbieranych w plikach cookies oraz w formie zautomatyzowanego profilowania przez nas i naszych zaufanych partnerów, w celach marketingowych w tym w formie zautomatyzowanego profilowania. Skutkiem ww. przetwarzania danych będzie analiza danych osobowych i statystycznych. Dane będą używane w celach marketingowych, w tym w celu profilowania, przez okres korzystania z usług Administratora. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać wysyłając wiadomość email na adres: biuro@bzzyk.pl. Polityka Prywatności – Pliki Cookies, znajduje się TUTAJTAK