Rejestracja
Dlaczego warto sie zarejestrować
  • Rejestracja gwarantuje Ci dostęp do dodatkowych rabatów lojalnościowych oraz ciekawych ofert.
  • Wprowadzane przez Ciebie dane teleadresowe potrzebne do zamówienia będą automatycznie pobierane.
  • Twoja lista życzeń, koszyk produktów oraz historia zamówień będzie przez nas zapamiętana.
  • Możliwość szybkiego sprawdzenia statusu realizacji swojego zamówienia.
  • Będziesz powiadamiany o wszystkich ciekawych promocjach po wcześniejszym zapisaniu się do Newslettera.
Rejestracja
X

Farby

Farby to substancja łącząca barwniki z pigmentami. Rozróżniamy kilka rodzajów farb: akwarelowe (wodne), plakatowe, emulsyjne, tzw. tempery, olejne, akrylowe, farby  do malowania palcami oraz witrażowe, fluorescencyjne i luminescencyjne. Farby akwarelowe mają postać okrągłej pastylki, (mogą być różnej wielkości) która po zetknięciu się z wodą zmienia swoją konsystencję. Zaleca się używanie grubszej kartki, gdyż farby te, dość mocno rozmaczają papier i może stać się pofalowany. Po zastosowaniu akwarelii wykonana praca wygląda jakby była rozmyta, za mgłą lub pod powierzchnią wody. Farbki te nie nadają się do malowania wyraźnych konturów.

Farba plakatowa rozpuszcza się w wodzie i jest rodzajem tempery. Odpowiednia dla dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym i młodzieży. Kolory są dość intensywne, dobrze kryjące papier, drewno oraz szkło. Można bawić się ich intensywnością poprzez dodawanie wody. Konsystencja emulsji jest gęsta, co za tym idzie jest wydajna.  Pakowane są w kubeczki o różnych gramaturach i koniugacjach kolorystycznych (mogą być z brokatem lub świecące w ciemnościach). Z kolei farby olejne są częściej stosowane przez przyszłych artystów. Dla uzyskania doskonalszej palety barw wyciskają (pakowane w tubki) oni kolory na paletką malarską, gdzie komponują wymarzone odcienie. Jedynym minusem farb olejnych jest to, że wolno schną, ale efekty jakie można uzyskać pewnie to wynagradzają. Alternatywą do farb olejnych są farby akrykowe, które są łatwiejsze w stosowaniu niż akwarele. Przeważnie mają konsystencję zawiesiny, którą można mieszać i retuszować. Efekty jakie można uzyskać dzięki farbom akrylowym to przede wszystkim przenikalność kolorów i przestrzenność. Farby witrażowe wykorzystywane są najczęściej do szkła, luster, płytek ceramicznych, porcelany i tworzyw sztucznych. Występują w kolorach transparentnych i kryjących, z niektórych można uzyskać efekt spękania lub namalować kontur. Pamiętać należy, że takie farbki dłużej schną i dość ciężko się je zmywa. Dla najmłodszych dzieci, zaczynających wkraczać w świat  malarstwa proponujemy farby do malowania rączkami. Tutaj potrzebna jest tylko i wyłącznie fantazja i kreatywność maluszków. Nie potrzebują one wody ani pędzla. Są bezpieczne dla skóry i ławto zmywalne. Rozwijają wyobraźnię i rozwój ruchowy.  Pozwalają na odrobinę szaleństwa i zabawę bez ograniczeń.

Widok
Sortuj według
1
Bezpieczne zakupy
Zaznacz przycisk “Tak”, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług www.jask.pl w tym także zbieranych w plikach cookies oraz w formie zautomatyzowanego profilowania przez nas i naszych zaufanych partnerów, w celach marketingowych w tym w formie zautomatyzowanego profilowania. Skutkiem ww. przetwarzania danych będzie analiza danych osobowych i statystycznych. Dane będą używane w celach marketingowych, w tym w celu profilowania, przez okres korzystania z usług Administratora. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać wysyłając wiadomość email na adres: biuro@bzzyk.pl. Polityka Prywatności – Pliki Cookies, znajduje się TUTAJTAK